KORZENIEWSCY - Formy, Wózki Piekarnicze

05-304 Ładzyń, Akacjowa 16

604 694... 813więcej

Twoja lokalizacja

zmień lokalizację

   

  • Street View
  • Mapa

Specjalizacje i marki

Firma KORZENIEWSCY FORMY I ZESTAWY FORM WYPIEKOWYCH specjalizuje się w produkcji form i zestawów piekarniczych ze stali kwasoodpornej w gat 304.

Od czasu (2009-2010) kiedy zmieniły się przepisy i aluminium oraz AluSteel nie uzyskały dopuszczenia do kontaktu z potrawami o charakterze kwaśnym stal kwasoodporna jest najlepszym bezpiecznym materiałych do produkcji form wypiekowych.

Zdrowy chleb to nie tylko dobry skład, ale również odpowiednia forma nie zagrażająca w najmniejszym stopniu zdrowiu konsumenta. Piekarzu, wybierając formy kupuj mądrze. Wybieraj atestowane materiały, dzięki którym można dać swoim konsumentom dobre pieczywo, bez narażania na utratę zdrowia a jednocześnie zapewnić sobie solidne rozwiązania na długie lata.

Dlaczego (TAK) Stal Kwasoodporna (gat. wg norm: AISI 304, DIN 18/10) – Do produkcji form wypiekowych wybieramy stal kwasoodporną, ponieważ jest to obecnie jedyny bezpieczny materiał w którym można wypiec każdy gatunek pieczywa. Spawane (NIE! Zgrzewane) formy ze stali kwasoodpornej są pierwszym wyborem piekarzy, którzy dbają nie tylko o jakość pieczywa, ale również o swoje finanse. Stal kwasoodporna jest łatwa w czyszczeniu, można myć w zmywarkach, nie ma narażenia na zarysowania powłok, nawet po wielu latach użytkowania wyczyszczone zestawy spawane (NIE! Zgrzewane) wyglądają jak nowe.

Dlaczego (NIE) Stal Nierdzewna – Wg oficjalnej informacji NIZP-PZH stale nierdzewne (np. 1.4509, 1.4016) nie posiadające w składzie niklu nie mogą otrzymać atestu do kontaktu z żywnością. Piekarzu, jeżeli Twoje formy ze stali nierdzewnej „trzymają magnes” to znaczy, że zostałeś wprowadzony w błąd, ponieważ taka stal nie jest dopuszczona do kontaktu z żywnością!

Dlaczego (NIE) AluSteel i Aluminium Ponieważ NIE MA !!! i od 2009/2010 NIGDY NIE BYŁO !!! dopuszczenia (atestu) do kontaktu z potrawami o charakterze kwaśnym „taką informację należy umieścić na etykiecie handlowej dołączanej do wyrobów”. W przypadku zarysowania powłoki w AluSteel produkt dodatkowo ma kontakt ze stalą, która nie jest dopuszczona do kontaktu z żywnością.

Dlaczego (NIE) Powłoki Nieprzywieralne – Powłoki nieprzywieralne w porównaniu z tradycyjnym natłuszczaniem są bardzo kosztowne, a każde drobne uszkodzenie i dalsze stosowanie naraża zdrowie konsumentów. Decydując się na powłoki nie ma powrotu do stanu pierwotnego przez co stajemy się uzależnieni od nakładania kolejnych powłok w przypadku uszkodzenia. W tym temacie polecamy ROZPORZĄDZENIE KOMISJI (UE) 2017/1000 z dnia 13 czerwca 2017 oraz opinię ekspertów ONZ ds. chemii (posiedzenie odbyło się w dniach 17-21.09.2018), którzy uznali, że do listy zakazanych substancji w ramach Konwencji Sztokholmskiej powinno się dodać przemysłowy kwas perfluorooktanowy (PFOA) oraz jego pochodne.

Powłoki nieprzywieralne są dużo droższe w użytkowaniu niż natłuszczanie a dodatkowo jakość i wygląd pieczywa pozostawia wiele do życzenia.

 

2

 

Kontakt

05-304 Ładzyń,
Akacjowa 16

604 694... 813więcej

Wyślij wiadomość

Proszę podać treść wiadomości

Błędnie wypełniony adres

Nieprawidłowy telefon

Administratorem danych osobowych są NNV sp. z o.o. i Ogłoszeniodawca. Cele przetwarzania i Twoje prawa.

  kod bezpieczeństwa

Twoja wiadomość została wysłana.

Wystąpił bład podczas wysyłania wiadomości. Spróbuj ponownie później.

Ok

www: www.korzeniewscy.eu


Godziny otwarcia: otwarte teraz do 18:00

  • Pn
  • Wt
  • Śr
  • Czw
  • Pt
  • So
  • Nd